“Surda gedik açıldı” dedi partisinin kazandığı muhtarlıkları saydı

31 Mart seçimleri sona erdi, kesin olmayan sonuçlar paylaşıldı. Kazanılan iller kaybedilen ilçeler, ilkler, enler, tekler derken belkide en ilginç açıklama Vatan Partisi’nden geldi. 

Türkiye genelinde 42.990 oy alarak yüzde 0,09 oranına ulaşan partinin Genel Başkanı Doğu Perinçek partisinin kanalı Ulusal TV’de seçim sonuçlarını değerlendirdi.

“ÇÖZÜM KAPIDA, SURDA GEDİK AÇILDI”

Kazandıkları muhtarlıkları “kırsaldan kente doğru bir halk hareketi” olarak niteleyen Perinçek şunları söyledi: 

“Vatan Partisi sayesinde surda gedikler açılmaya başlamıştır. Vatan Partisi bu seçimde şöyle başarılar kazandı; birincisi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesindeki muhtarlık seçimlerinde, Sivas’ın Divriği ilçesindeki muhtarlıklar seçimlerinde, Adana’nın Gürbayır ilçesi muhtarlık seçimlerinde önemli başarılar kazandık.

Yani temelde Sivas’ta, Uşak’ta, Adana’da Vatan Partisi temelde büyük başarı kazandı. Kırsal alandan -ki en büüyk acıyı onlar çekiyor- merkezlere doğru iktidar amacıyla bir halk hareketinin nüveleri de oluşmaktadadır.

Şunu söyleyebiliriz; sistem çıkmazda, çözüm kapıda demesek bile gündemde. aslında 2-3 yıl bir zaman değil derseniz çözüm kapıda. Bir halk hareketi geliyor.” 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir